AFC157M10E16B-F
Extended
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
MFR.Part #
AFC157M10E16B-F
Description
-55℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 10V 150uF 2.1Ω@120Hz 230mA@100kHz 6.2mm 8mm ±20% - Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS