30KP260A-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
30KP260A-TP
JLCPCB Part #
C1984093
Package
R-6
Description
-55℃~+175℃ 10uA 260V 30kW@10/1000us 318V 416V 72.8A@10/1000us TVS Unidirectional R-6 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS