5.0SMLJ40A-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
5.0SMLJ40A-TP
JLCPCB Part #
C1983484
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+175℃ 40V 44.4V 5kW@10/1000us 5uA 64.5V 77.6A TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS