5KP60A-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
5KP60A-TP
JLCPCB Part #
C1983333
Package
R-6
Description
-55℃~+175℃ 10uA 52A 5kW@8/20us 60V 66.7V 96.8V TVS Unidirectional R-6 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS