SMCJ1.5KE180A-TP
MFR.Part #
SMCJ1.5KE180A-TP
JLCPCB Part #
C1982657
Description
-55℃~+175℃ 1.5kW@10/1000us 154V 171V 246V 5uA 6.2A TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS