SMBJ400A-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
SMBJ400A-TP
JLCPCB Part #
C1976081
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+175℃ 1uA 400V 494V 600W@10/1000us 648V 900mA@10/1000us TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS