SMCJ85A-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
SMCJ85A-TP
JLCPCB Part #
C1975193
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+175℃ 1.5kW@10/1000us 104V 11A@10/1000us 137V 5uA 85V TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS