SMCJ17A-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
SMCJ17A-TP
JLCPCB Part #
C1975185
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+175℃ 1.5kW@10/1000us 17V 20.9V 27.6V 54.4A 5uA TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS