SMBJ160CA-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
SMBJ160CA-TP
JLCPCB Part #
C1975085
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+175℃ 160V 197V 1uA 2.3A@10/1000us 259V 600W@10/1000us Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS