SMAJ40A-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
SMAJ40A-TP
JLCPCB Part #
C1974948
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+175℃ 1uA 400W@10/1000us 40V 49.1V 6.2A 64.5V TVS Unidirectional SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS