SMCJ15CA-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
SMCJ15CA-TP
JLCPCB Part #
C1974866
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+175℃ 1.5kW@10/1000us 15V 18.5V 1uA 24.4V 61.5A Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS