SMCJ1.5KE15CA-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
SMCJ1.5KE15CA-TP
JLCPCB Part #
C1974861
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+175℃ 1.5kW@10/1000us 12.8V 14.3V 21.2V 5uA 71.7A Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS