SMCJ48CA-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
SMCJ48CA-TP
JLCPCB Part #
C1974776
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+175℃ 1.5kW@10/1000us 19.4A 1uA 48V 58.9V 77.4V Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS