SMA6F12A-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
SMA6F12A-TP
JLCPCB Part #
C1973084
Package
DO-221AC
Description
-55℃~+175℃ 12V 14.7V 18.5V 31A@10/1000us 5uA 600W@10/1000us TVS Unidirectional DO-221AC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS