TC02G1000FT
Extended
- Manufacturer
- FH (Guangdong Fenghua Advanced Tech)
- MFR.Part #
- TC02G1000FT
- JLCPCB Part #
- C19269957
- Package
- 0402
- Description
- -55℃~+155℃ 100Ω 62.5mW Thin Film Resistor ±1% ±25ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS