RD1H477M10020PA160
Extended
Manufacturer
Samwha Capacitor
MFR.Part #
RD1H477M10020PA160
JLCPCB Part #
C18214347
Package
Plugin,D10xL20mm
Description
-40℃~+85℃ 10mm 2000hrs@85℃ 470uF 50V ±20% Plugin,D10xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS