RD1V477M10016PA15P
MFR.Part #
RD1V477M10016PA15P
JLCPCB Part #
C18214338
Package
Plugin,D10xL16mm
Description
-40℃~+85℃ 10mm 2000hrs@85℃ 35V 470uF ±20% Plugin,D10xL16mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS