NCE40H21C
MFR.Part #
NCE40H21C
JLCPCB Part #
C181940
Package
TO-220
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 1.144nF 2.5mΩ@10V 210A 215nC@10V 310W 40V 4V 7.8nF 820pF N-Channel TO-220 MOSFETs ROHS