63CE470LXT+D
Extended
Manufacturer
SUNCON(SUN Elec Industries)
MFR.Part #
63CE470LXT+D
JLCPCB Part #
C179815
Package
SMD,D16xL16.5mm
Description
-45℃~+105℃ 16.5mm 16mm 470uF 5000hrs@105℃ 63V ±20% SMD,D16xL16.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS