BTA308X-800C0,127
Extended
Manufacturer
WeEn Semiconductors
MFR.Part #
BTA308X-800C0,127
JLCPCB Part #
C17583233
Package
TO-220F
Description
1V 35mA 50mA 800V 8A TO-220F Thyristors (SCR)/Modules ROHS