BTA312X-800CT/L01Q
Extended
Manufacturer
WeEn Semiconductors
MFR.Part #
BTA312X-800CT/L01Q
JLCPCB Part #
C17581227
Package
TO-220F
Description
12A 1V 35mA 35mA 800V TO-220F Thyristors (SCR)/Modules ROHS