RU1608JR027CS
MFR.Part #
RU1608JR027CS
JLCPCB Part #
C17467978
Description
-55℃~+155℃ 250mW 27mΩ Thick Film Resistor ±400ppm/℃ ±5% 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS