SST16B-800BW
Extended
Manufacturer
SMC(Sangdest Microelectronicstronic (Nanjing))
MFR.Part #
SST16B-800BW
JLCPCB Part #
C17406615
Package
TO-220B
Description
-40℃~+125℃ 1.3V 16A 50mA 60mA 800V TO-220B Thyristors (SCR)/Modules ROHS