SMBJ78CA
Extended
Manufacturer
MDD(Microdiode Semiconductor)
MFR.Part #
SMBJ78CA
JLCPCB Part #
C173539
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-65℃~+150℃ 126V 1uA 4.8A@10/1000us 600W@10/1000us 78V 95.8V Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS