SMBJ160CA
Extended
Manufacturer
MDD(Microdiode Semiconductor)
MFR.Part #
SMBJ160CA
JLCPCB Part #
C173536
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-65℃~+150℃ 160V 197V 1uA 2.3A@10/1000us 259V 600W@10/1000us Bidirectional TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS