SMAJ8.5CA
Extended
Manufacturer
MDD(Microdiode Semiconductor)
MFR.Part #
SMAJ8.5CA
JLCPCB Part #
C173499
Package
DO-214AC(SMA)
Description
-65℃~+150℃ 10.4V 14.4V 20uA 27.8A@10/1000us 400W@10/1000us 8.5V Bidirectional TVS DO-214AC(SMA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS