ADC14DS080CISQ/NOPB
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
ADC14DS080CISQ/NOPB
JLCPCB Part #
C17211653
Package
WQFN-60(9x9)
Description
-40℃~+85℃ 1.5LSB 14 2 3V~3.3V 80MHz Serial WQFN-60(9x9) Analog to Digital Converters (ADC) ROHS