73WE6R027J
MFR.Part #
73WE6R027J
JLCPCB Part #
C1730256
Description
1W 27mΩ Current Sense Resistor SMD ±100ppm/℃ ±5% 2010 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS