ACS713ELCTR-20A-T
MFR.Part #
ACS713ELCTR-20A-T
JLCPCB Part #
C163283
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+85℃ 1.2mΩ 185mV/A 2.1kVrms 20A 3.5us 5V 80kHz Not supported SOIC-8 Current Sensors ROHS