EKMG160ELL103MMP1S
MFR.Part #
EKMG160ELL103MMP1S
JLCPCB Part #
C1588819
Package
Plugin,D18xL35.5mm
Description
-55℃~+105℃ 10000uF 1000hrs@105℃ 16V 18mm 2.06A@120Hz 35.5mm 7.5mm ±20% 插件,D18xL35.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS