EKMG500ETD100ME11D
MFR.Part #
EKMG500ETD100ME11D
JLCPCB Part #
C1588524
Package
Plugin,D5xL11mm
Description
-55℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 10uF 11mm 2mm 40mA@120Hz 50V 5mm ±20% Plugin,D5xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS