EKY-350ELL182ML25S
MFR.Part #
EKY-350ELL182ML25S
JLCPCB Part #
C1586228
Package
Plugin,D16xL25mm
Description
-40℃~+105℃ 10000hrs@105℃ 16mm 1800uF 2.93A@100kHz 25mm 35V 7.5mm ±20% Plugin,D16xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS