ESMG160ELL102MJ16S
MFR.Part #
ESMG160ELL102MJ16S
JLCPCB Part #
C1585347
Package
Plugin,D10xL16mm
Description
-40℃~+85℃ 1000uF 10mm 16V 16mm 2000hrs@85℃ 5mm 785mA@120Hz ±20% Plugin,D10xL16mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS