EGVD500ELL242MMP1H
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
EGVD500ELL242MMP1H
JLCPCB Part #
C1581986
Package
Plugin,D18xL35.5mm
Description
-40℃~+135℃ 18mm 2400uF 24mΩ@100kHz 3000hrs@135℃ 35.5mm 4.32A@120Hz 50V 7.5mm ±20% 插件,D18xL35.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS