EFR32FG12P432F1024GM48-C
MFR.Part #
EFR32FG12P432F1024GM48-C
JLCPCB Part #
C1558371
Package
QFN-48-EP(7x7)
Description
-40℃~+85℃ 1.8V~3.8V 2.4GHz 20dBm SPI、UART、I2C、I2S QFN-48-EP(7x7) RF Transceiver ICs ROHS