DS1859E-050+
MFR.Part #
DS1859E-050+
JLCPCB Part #
C1539750
Package
TSSOP-16-175mil
Description
-40℃~+95℃ 2 2.85V~5.5V 256 50kΩ 50ppm/℃ I2C ±20% TSSOP-16-175mil Digital Potentiometers ROHS