DS1859E-020+
MFR.Part #
DS1859E-020+
JLCPCB Part #
C1539744
Package
TSSOP-16
Description
-40℃~+95℃ 2 2.85V~5.5V 20kΩ 256 50ppm/℃ I2C ±20% TSSOP-16 Digital Potentiometers ROHS