DS1868BS-050+
Extended
Manufacturer
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
MFR.Part #
DS1868BS-050+
JLCPCB Part #
C1520967
Package
SO-16-300mil
Description
-40℃~+85℃ 0.75LSB 2 256 4.5V~5.5V 50kΩ 600nA 750ppm/℃ Linear SO-16-300mil Digital Potentiometers ROHS