DS1868BS-010+
MFR.Part #
DS1868BS-010+
JLCPCB Part #
C1520944
Package
SO-16-300mil
Description
-40℃~+85℃ 0.75LSB 10kΩ 2 256 4.5V~5.5V 600nA 750ppm/℃ Linear ±20% SO-16-300mil Digital Potentiometers ROHS