DS1809-010+
MFR.Part #
DS1809-010+
JLCPCB Part #
C1520933
Package
PDIP-8
Description
-40℃~+85℃ 1 10kΩ 1MHz 25uA 4.5V~5.5V 64 750ppm/℃ EEPROM Linear ±20% PDIP-8 Digital Potentiometers ROHS