ACS711KEXLT-31AB-T
Extended
Manufacturer
Allegro MicroSystems, LLC
MFR.Part #
ACS711KEXLT-31AB-T
JLCPCB Part #
C146412
Package
QFN-12(3x3)
Description
-40℃~+125℃ 0.6mΩ 100kHz 3.5us 31A 3V~5.5V 45mV/A Support QFN-12(3x3) Current Sensors ROHS