MAX16904RAUE18/V+
Extended
Manufacturer
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
MFR.Part #
MAX16904RAUE18/V+
JLCPCB Part #
C1356379
Package
TSSOP-16-EP
Description
-40℃~+125℃@(TJ) 1 1.8V 2.1MHz 3.5V~28V 600mA Buck Buck Built-in Fixed Yes TSSOP-16-EP DC-DC Converters ROHS