MAX6866UK28D3L+T
Extended
Manufacturer
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
MFR.Part #
MAX6866UK28D3L+T
JLCPCB Part #
C1354602
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.2V~5.5V 2.8V 225ms Active Low Push-pull Voltage Monitor Yes Yes SOT-23-5 Supervisor and Reset ICs ROHS