SMAJ440A
Extended
Manufacturer
Shandong Jingdao Microelectronics
MFR.Part #
SMAJ440A
JLCPCB Part #
C123930
Package
SMA
Description
-65℃~+150℃ 1uA 400W@10/1000us 440V 543V 600mA 713V IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional SMA ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS