SMBJ26CA
Extended
Manufacturer
MDD(Microdiode Semiconductor)
MFR.Part #
SMBJ26CA
JLCPCB Part #
C113996
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-65℃~+150℃ 14.3A@10/1000us 1uA 26V 31.9V 42.1V 600W@10/1000us Bidirectional TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS