SMBJ11CA
Extended
Manufacturer
MDD(Microdiode Semiconductor)
MFR.Part #
SMBJ11CA
JLCPCB Part #
C113984
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-65℃~+150℃ 11V 13.5V 18.2V 1uA 33A 600W@10/1000us Bidirectional TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS