ACS712ELCTR-20A-T
Extended
Manufacturer
Allegro MicroSystems, LLC
MFR.Part #
ACS712ELCTR-20A-T
JLCPCB Part #
C10681
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+85℃ 1.2mΩ 100mV/A 2.1kVrms 20A 3.5us 5V 80kHz Support SOIC-8 Current Sensors ROHS