SMD2920P500TF/16
Extended
Manufacturer
PTTC(Polytronics Tech)
MFR.Part #
SMD2920P500TF/16
JLCPCB Part #
C108585
Description
-40℃~+85℃ 1.6mm 10A 16V 25mΩ 2W 40A 5.44mm 5A 5mΩ 5s 7.98mm 2920 Resettable Fuses ROHS