SMCJ51CA
Extended
Manufacturer
RUILON(Shenzhen Ruilongyuan Elec)
MFR.Part #
SMCJ51CA
JLCPCB Part #
C10374
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 18.2A@10/1000us 51V 5uA 65.2V 82.4V Bidirectional TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS