SMCJ40CA
Extended
Manufacturer
RUILON(Shenzhen Ruilongyuan Elec)
MFR.Part #
SMCJ40CA
JLCPCB Part #
C10373
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 23.3A@10/1000us 40V 51.1V 5uA 64.5V Bidirectional TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS